Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državne izbornice, odabralo je šest pojedinačnih nastupa učenika osnovnih škola koji će predstavljati Grad Zagreb na Državnoj smotri LiDraNo 2024.:
Marta Lovrić, učenica 2. razreda, OŠ Frana Galovića, Sanja Pilić: Maša i nova učenica, voditeljica: Željka Tomašec
Nada Opačak Pupovac, učenica 2. razreda, OŠ Ivana Meštrovića, Luko Paljetak: Stonoga u trgovini, voditeljica: Ivona Drobnjak
Leona Novak, učenica 5. razreda, OŠ Vukomerec, Bruno Kuman: Crni vuk, bijeli vuk, voditeljica: Ivanka Knežević
Klara Dodić, učenica 7. razreda, OŠ Marije Jurić Zagorke, Jure Kaštelan: Bijela nevjesta, genius loci, voditeljica: Dinka Tolić
Hana Samardžić, učenica 8. razreda, OŠ Antuna Gustava Matoša, Greta Thunberg: Naša kuća je u plamenu, voditeljica: Marija Đerek
Franjo Mrkša, učenik 8. razreda, OŠ Ante Kovačića, Božidar Prosenjak: Cijepljenje, voditeljica: Martina Curać
Županijsko povjerenstvo za prosudbu radijskog stvaralaštva odabralo je tri radijske emisije učenika osnovnih škola koje su predložene za državnu razinu smotre:
OŠ Antuna Gustava Matoša, Mila Lauš i Ana Penić-Ivanko, Divni novi svijet, voditeljica: Monika Haraminčić
OŠ Bartola Kašića, Ani Vrkić i Vita Velimirović, Zatvori usta i reci – Pravilo za kršenje, voditeljica: Marina Zlatarić
OŠ Rudeš, Petra Graf i Marta Ezgeta S koljena na koljeno, voditeljica: Mirjana Jukić
Županijsko povjerenstvo za prosudbu samostalnih novinarskih radova odabralo je trinaest samostalnih novinarskih radova učenika osnovnih škola koji su predloženi za državnu razinu smotre:
Nacionalni ispiti – nepodnošljiv teret ili korisna inovacija?, zaporka: GRČKA 3344
Učimo od gubitaka, kao i od pobjeda, zaporka: GRAIN 2345
Digitalna revolucija u klupama, zaporka: STEMI12345
Tuguju li za jugom, zaporka: JEZIK 76543
Super mame za super školu, OBLAK11246
Ni pad ih nije mogao zaustaviti: blizanke ‘pomele’ konkurenciju, zaporka: IZVOR12345
Među oblacima, zaporka: ANCHI 66666
Volontiramo i „profitiramo“!, zaporka: EMMAD 77777
Jedna stotinka ne znači ništa, a meni je presudna, zaporka: EMMAA 88888
Osvrt na kazališnu predstavu „Dražen“, zaporka: IRENA 61970
Rat je specifično stanje ludila, zaporka: LOPTA 12248
Manje je više, zaporka: VIŠAK 55555
Opasne navike novih generacija, zaporka: CISKA 16059
Županijsko povjerenstvo za prosudbu školskih listova odabralo je devet školskih listova učenika osnovnih škola koji su predloženi za državnu razinu smotre:
Digitalni školski list Čarobna frula, OŠ Jure Kaštelana, urednica: Gala Matijašević, voditeljica: Sanja Miloloža
Digitalni školski list Zmajček, OŠ Vugrovec-Kašina, urednik: Lukas Šebek, voditeljica: Dijana Požgaj
Mladi Susedgrad, OŠ bana Josipa Jelačića, urednica: Bruna Čičko, voditeljica: Višnja Jaklin
Mašta i svašta, OŠ Grigora Viteza, urednica: Lucija Graovac, voditeljica: Kristina Elez
Naš Tomislav, OŠ kralja Tomislava, urednica: Luna Bzik, voditeljica: Iva Erak
Meštri, OŠ Ivana Meštrovića, urednik: Filip Priselac, voditeljica: Natalija Stajić
Mihić, OŠ Antuna Mihanovića, urednica: Ivona Lorbek, voditeljica: Vanja Jurilj
Slap, OŠ Dobriše Cesarića, urednica: Maja Šosterič, voditeljica: Martina Hainešek
Gustav, OŠ Antuna Gustava Matoša, urednica: Mia Karlovčan, voditeljica: Marita Batinović
Županijsko povjerenstvo za prosudbu literarnog stvaralaštva odabralo je devetnaest literarnih radova učenika osnovnih škola koji su predloženi za državnu razinu smotre:
Badnjak, zaporka: neboo 12321
More, zaporka:more 23443
Nestajanje, zaporka: koala 42107
Spokoj i Panika, zaporka: dora 16110
S djedom u šetnji, zaporka: miloš 04296
Klaun, zaporka: ćevap 11111
U knjizi, zaporka: nianb 15099
Kapljica, zaporka: kaplja 54321
Moja baka, jedna jedina, zaporka: petak 65432
Školsko veselje, zaporka: lopta 58610
Što će biti s Markom?, zaporka: kupon 27409
Ruža, zaporka: žabac 10124
Ljepota prirode, zaporka: oblak 64645
Mala Imenica, zaporka: macka 15917
Super-mamica i huda kaška, zaporka: ormar 12345
Život, zaporka: riječ 12345
S priča, zaporka: voćka 10101
Moja jutra, zaporka: višnja 79583
Ljubičasta Mia, zaporka: priča 55555
Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državne izbornice, odabralo je tri skupna nastupa učenika osnovnih škola koji će predstavljati Grad Zagreb na Državnoj smotri LiDraNo 2024.:
OŠ Sesvete, Charles Perrault: Pepeljuga, učenici 3. razreda, voditeljica: Nataša Peunić
OŠ Rapska, Dramska skupina i voditeljica: Cool Camp, učenici 6., 7. i 8. razreda, voditeljica: Ana Janković
OŠ Augusta Šenoe, Miro Gavran: Tajna, učenici 5. razreda, voditeljica: Andrea Šeparović