Program i popisi radova i nastupa – LiDraNo 2022.

POPIS RADOVA


LITERARNO STVARALAŠTVO

Hana Šipušić: Mama voli čokoladu
OŠ Bukovac
Voditeljica: Nataša Gaščić Đurkan

Iva Jurjević: Najbolja mama
OŠ Augusta Harambašića
Voditeljica: Željka Banda

Nina Dimitrov: Pada snijeg
OŠ Vladimira Nazora
Voditeljica: Milena Lelas

Asja Kašmo: Pjesma o priči
OŠ Remete
Voditeljica: Ana Ercegovac

Grgur Lauš: Svemir
OŠ Antuna Gustava Matoša
Voditeljica: Monika Haraminčić

Lana Jakopović: Anđeo
OŠ Voltino
Voditelj: Darijo Marković

Lana Župan: Čarolija
OŠ Ivana Meštrovića
Voditeljica: Željka Vlainić

Iva Sušac: Glas iz sjene
OŠ Voltino
Voditeljica: Branka Vukadinović

Matej Kukavica: Sreća dolazi u raznim oblicima
OŠ Horvati
Voditeljica: Linda Šimunović-Nakić

Luce Ogresta Dimitrijević: Zima
OŠ Julija Klovića
Voditeljica: Kristina Pravica

Gabrijel Gabelić: Život pod maskom
Salezijanska osnovna škola
Voditeljica: Martina Pongrac Parobek

Oton Vrcelj: Gdje rastu riječi
OŠ Bartola Kašića
Voditeljica: Marina Zlatarić

Isabel Villalobos: Moje dvije obitelji
OŠ Bartola Kašića
Voditeljica: Štefanija Turković

Tonka Babić: Bijeg
OŠ Većeslava Holjevca
Voditelj: Mate Milas

Marija Janjić: Kućica puna brojeva
OŠ Kajzerica
Voditeljica: Davorka Ljevar

Luka Gottstein: Maslina
OŠ Gustava Krkleca
Voditeljica: Ivana Bašić

Lara Arizona Lončarić: Strah
OŠ Kajzerica
Voditeljica: Andrea Bosanac

Šimun Kovačević: Tulum brojeva
OŠ Kajzerica
Voditeljica: Andrea Bosanac

Mara Jakić: Djevojčica bez cipele
OŠ Trnsko
Voditeljica: Marina Fistonić

Irma Roksandić: Uvijek postoji nada
OŠ Frana Galovića
Voditeljica: Sanja Minarik

Hannah Čokić: Daleki put
OŠ Zapruđe
Voditeljica: Anabela Crnković

Dora Perković: Zadnji dan
OŠ Zapruđe
Voditeljica: Anabela Crnković

Matej Brlić: Gool!
OŠ Žuti brijeg
Voditeljica: Marina Krpan

Lucija Vlahov: Jedan dan online nastave
OŠ Vjenceslava Novaka
Voditeljica: Milvia Vuk

Mihovil Crnjak: Kako je vilenjak postao đak
OŠ Antuna Mihanovića
Voditeljica: Olivera Čolić

Karlo Skočak: Miš
OŠ Žuti brijeg
Voditeljica: Marina Krpan

Dominik Vrančić: Lisac koji je volio pisati
OŠ Petra Preradovića
Voditeljica: Sandra Desiree Bedenik

Nela Drenjančević: Put do hiže
OŠ Petra Preradovića
Voditelj: Mladen Janković

Matej Sruk: Moj najvekši pajdaš
OŠ Čučerje
Voditeljica: Ivona Marić

Katja Vranić: Sastojci koji rješavaju sve probleme
OŠ Dobriše Cesarića
Voditeljica: Kristina Kvakan Radaš

Lucija Salopek: Sunce i valovi
OŠ dr. Vinka Žganca
Voditeljica: Snježana Čubrilo

Matea Lozić: Zagorka
OŠ Granešina
Voditeljica: Anita Poslon

Leon Bešić: Moja svemirska pustolovina
OŠ Dobriše Cesarića
Voditeljica: Kristina Kvakan Radaš

Paola Popović: Djeca rata
OŠ Dragutina Kušlana
Voditeljica: Sanja Ilčić

Nina Savić: Potraga
OŠ Vjenceslava Novaka
Voditeljica: Milvia Vuk

Fran Židovec: El Camino
OŠ Ivana Granđe
Voditeljica: Danijela Čagalj Šušnić

Ema Mršić: Odlazak i dolazak
OŠ Sesvete
Voditeljica: Alisa Galir

Katja Ivanković: Oko
OŠ Sesvetski Kraljevec
Voditeljica: Patricija Jakšić

Roko Rep: Roko u Maštalizu
OŠ Brestje
Voditeljica: Inja Mihaljević

Ljubica Užarević: Zalazak sunca
OŠ Luka Sesvete
Voditeljica: Valentina Čančić

Leticija Brlečić: Zimska bjelina
OŠ Sesvete
Voditelj: Boris Bakarić

Emanuela Gudelj: Djevojčica s vrućeg hercegovačkog kamena
OŠ Brestje
Voditeljica: Petra Pokos

Bernard Marušić: U epskoj avanturi
OŠ Petra Zrinskog
Voditeljica: Dijana Grbaš Jakšić

Petra Mešić: Stranac kojeg poznajem
OŠ Petra Zrinskog
Voditeljica: Julija Vejić

Jakov Švarc: Sova
OŠ Ivana Gundulića
Voditeljica: Natalia Rogoznica Nađ

Mara Thur: Jesenska uspavanka
OŠ Miroslava Krleže
Voditeljica: Antonija Kovačević

Veronika Mandurić: Slatkiši i ja
OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga
Voditeljica: Lidija Sykora-Nagy

Lucija Faulend: Prošlost
OŠ Pavleka Miškine
Voditeljica: Ivana Plejić Pech

Mateo Crnić: Ljubav, ljubav…
OŠ Malešnica
Voditeljica: Sanja Bosak

Lana Ferdelji: S glavom u oblacima
OŠ Malešnica
Voditeljica: Sanja Bosak

Ana Gavran: Pitam se
OŠ Kustošija
Voditeljica: Ljiljana Behaim

Lea Vukić: Proljeće u zavičaju
OŠ Dragutina Domjanića
Voditeljica: Blanka Anić

Petar Kovačević: Ljubav u drvoredu
OŠ Gornje Vrapče
Voditeljica: Martina Štefanović

Lucija Preglej: Među zvijezdama
OŠ Pavleka Miškine
Voditeljica: Ita Tissauer Pavičić

Petar Prpić: Na hrastu
OŠ Dragutina Tadijanovića
Voditeljica: Kristina Čendo Tarandek

Stjepan Tonžetić: Srećoslav u Tugogradu
OŠ Stenjevec
Voditeljica: Katarina Sarkotić

Lucija Kosanović: Tajni recept
OŠ Tituša Brezovačkog
Voditeljica: Marija Kekelj

Ivor Kutnjak: Kako sam preživio COVID-19
OŠ Cvjetno naselje
Voditelj: Saša Germadnik

Lucija Rudić : Moje ime je strah od mraka i potičem ljude da imaju bateriju
OŠ Jure Kaštelana
Voditeljica: Ana-Marija Šipoš

Luka Hanić: Sreću čini malo stvari
OŠ Tina Ujevića
Voditeljica: Marija Papa


DRAMSKO STVARALAŠTVO

SCENSKI POJEDINAČNI NASTUPI

Petra Shushka, OŠ Antuna Gustava Matoša
Sanja Polak: U životu je važno imati 5
Voditeljica: Vlatka Vrančić

Neva Sever Melcher, OŠ Antuna Gustava Matoša
Shel Silverstein: Bolest
Voditeljica: Irena Sremić

Vili Utješanović, OŠ Vladimira Nazora
Vjekoslav Majer: Moj otac i ja
Voditeljica: Milena Lelas

Tia Pitra, OŠ Lovre pl. Matačića
Maja Kamber: Moj tata
Voditeljica: Ljiljana Mirt Kruc

Adrian Babić Herceg, OŠ Lovre pl. Matačića
Ray Bradbury: Fahrenheit 451
Voditelj: Jozsef Mikuška

Grgur Jazvić, OŠ Dragutina Kušlana
Zvonimir Balog: Nose li budale naočale
Voditeljica: Sanja Ilčić

Karlo Gašparović, OŠ Žitnjak
Tomislav Zagoda: Nije mi stalo do djevojčica
Voditeljica: Margareta Milačić

Mateo Stojak, OŠ Žitnjak
Tomislav Zagoda: Špiljski čovječuljak
Voditeljica: Margareta Milačić

Leona Novak, OŠ Vukomerec
Klara Jarunkova: O školi u koju se nije moglo stići na vrijeme
Voditeljica: Ivanka Knežević

Paula Barić, OŠ Marije Jurić Zagorke
Dragutin Domjanić: Kaj
Voditeljica: Mirela Petrač

Vida Tunguz, Prva katolička osnovna škola
Siniša Glavašević: Priča o gradu
Voditelj: Emil Valla

Iva Tomić, OŠ Sesvete
Sunčana Škrinjarić: Gospođica Neću
Voditeljica: Nataša Peunić

Lucija Jezidžić, OŠ Sesvetski Kraljevec
Nada Mihelčić: Zeleni pas
Voditeljica: Senka Sušac

Karlo Cvrtak, OŠ Luka Sesvete
Antun Gustav Matoš: Utjeha kose
Voditeljica: Davorka Pekišić

Klara Bilandžija, OŠ Brestje
Miroslav Krleža: V megli
Voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo

Luka Filipović, OŠ Rapska
Ivan Kušan: Lažeš, Melita
Voditeljica: Ana Janković

Filipa Žonja, OŠ Trnjanska
Sunčana Škrinjarić: Kakva je to ljubav bila
Voditeljica: Marija Šestak

Lucija Lončarić, OŠ Pavleka Miškine
Šaljiva narodna priča: Kuražan dida
Voditeljica: Ita Tissauer Pavičić

Ena Šojat, OŠ Špansko Oranice
Lidija Deduš: We’ re happy family
Voditeljica: Dijana Kosagov

Barbara Jinek, OŠ Otona Ivekovića
Bojana Meandžija: Rođendan
Voditeljica: Petra Mišković Milavec

Ana Paula Divić, OŠ Medvedgrad
Tin Ujević: Dažd
Voditeljica: Ana Krivec

Mia Matijević, OŠ Pavleka Miškine
Jure Kaštelan: Bijela nevjesta, genius loci
Voditeljica: Natalija Stipetić Ćus

Roza Kordić, OŠ Špansko Oranice
Boba Đuderija: Šalša je opijum za narod
Voditeljica: Dijana Kosagov

Fran Gajić, OŠ Petra Zrinskog
Radovan Ivšić: Sanjao sam
Voditeljica: Julija Vejić

Marko Tkalčević, OŠ Josipa Jurja Strossmayera
Miro Gavran: Moj prvi roman
Voditeljica: Katja Petrović

Gita Ivanković, OŠ Ivana Gundulića
Dino Pešut: Mama, mogu sama
Voditelj: Ivan Igić

Vita Šanti, OŠ Većeslava Holjevca
Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
Voditeljica: Dorotea Prenner

Franka Miloš, OŠ Većeslava Holjevca
Sanja Pilić: Svi su zaljubljeni
Voditeljica: Davorka Ljevar

Darin Pavišić, OŠ Gustava Krkleca
Amos Oz: Iznenada u dubini šume
Voditeljica: Martina Karlović

Ante Đaković, OŠ Hrvatski Leskovac
Zlatko Krilić: Veliki zavodnik na prvom sudaru
Voditeljica: Katarina Duvnjak

Bono Pribolšan, OŠ Mladost
Mladen Kušec: Ste znali
Voditeljica: Sandra Bulaja

Katja Širić, OŠ Alojzija Stepinca
Ivana Vlahek: Mogu li se snovi ostvariti?
Voditeljica: Lidija Jadrešić

Vito Mijoljević, OŠ Bartola Kašića
Maja Cvek: Od pereca rastu djeca
Voditeljica: Štefanija Turković

Priska Ugrina, OŠ Augusta Šenoe
Saša Veronek-Germadnik: Tonka i strahovi
Voditeljica: Andrea Šeparović

Lovro Hostić, OŠ Ljubljanica
Ivan Kukuljević Sakcinski: Povijesni govor
Voditeljica: Jasna Kudrić


NOVINARSKO STVARALAŠTVO

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI

Tara Kočiš: Harry Potter i sedam čudesnih priča
OŠ Remete
Voditeljica: Zrinka Gačić

Miron Blažek: Idemo zeleno?
OŠ Jordanovac
Voditeljica: Dunja Živković Andrijašević

Dora Kilim: Zdrava prehrana u tinejdžerskoj dobi
OŠ Jordanovac
Voditeljica: Ivana Vukušić

Nika Burić: Alegorijski roman o jednakijima među nama
OŠ Nikole Tesle
Voditeljica: Mirjana Miljković

Ana Sekušak: Kad nema zvona, nema zvona
OŠ Bartola Kašića
Voditeljica: Marina Zlatarić

Petar Capan: Mali potez za veliko zadovoljstvo
OŠ Bartola Kašića
Voditeljica: Marina Zlatarić

Dea Mračkovski: Mladi u mreži društvenih mreža
OŠ Rudeš
Voditeljica: Mirjana Jukić

Gabrijela Čunčić: Nameću li nam društvene mreže kako trebamo izgledati
OŠ Vrbani
Voditeljica: Ana Jakić

Petra Jokić: U igri vode, zelenila i kamena
OŠ Rudeš
Voditeljica: Miranda Kekez

Iskra Azinović: Urbana farma Gredica
OŠ Rudeš
Voditeljica: Meri Farac Jemrić

Anja Filko: Zub na socijalnoj distanci
OŠ Bartola Kašića
Voditeljica: Marina Zlatarić

Andrija Govorčinović: Budući financijeri posjetili Zagrebačku banku
OŠ Kajzerica
Voditeljica: Andrea Bosanac

Veronika Jurković: Intervju s Jelenom Pajić
OŠ Hrvatski Leskovac
Voditeljica: Marina Uvalić Sertić

Ana Barać: Natjecanje koje pomiče granice
OŠ Kajzerica
Voditeljica: Stanka Svetličić

Luna Šiptar Herceg: Učenici čitali umirovljenicima u Domu za starije i nemoćne
OŠ Odra
Voditeljica: Ivana Kujundžić

Lucia Petričić: Vukovarsko srce
OŠ Kajzerica
Voditeljica: Andrea Bosanac

Glorija Pinturić: Brundibar u Jasenovcu
OŠ Odra
Voditeljica: Ivana Kujundžić

Eva Peić: Škola na daljinu je škola budućnosti
OŠ Trnsko
Voditeljica: Marina Fistonić

Emir Junuzović: Je li zelena tehnologija sasvim zelena
OŠ Lučko
Voditeljica: Antonija Špehar

Franka Boc: Jordan – moje čarobno putovanje
OŠ Brezovica
Voditeljica: Mirjana Budimir

Marko Tatarović: Ako kažeš, gotov si
OŠ Vjenceslava Novaka
Voditeljica: Marija Gelo

Laura Jurišević: Je li odzvonilo plastičnim vrećicama?
OŠ Lovre pl. Matačića
Voditeljica: Ljiljana Mirt-Kruc

Jelena Kajzer: Pustolovine jednog anđela
OŠ Vjenceslava Novaka
Voditeljica: Milvia Vuk

Margita Sokol: Squid game – igra za život
OŠ Vjenceslava Novaka
Voditeljica: Marija Gelo

Bruno Rosandić: Jake žene kroz povijest – Margaret Thathcer
OŠ Lovre pl. Matačića
Voditeljica: Ljiljana Mirt-Kruc

Tia Pitra: Motivira li nas obavezna lektira na (ne)čitanje?
OŠ Lovre pl. Matačića
Voditeljica: Ljiljana Mirt-Kruc

Bruno Rosandić: Potpisima protiv rezanja peraja morskim psima
OŠ Lovre pl. Matačića
Voditeljica: Ljiljana Mirt-Kruc

Larisa Dill: Intervju s Yazdunom Fayyazom
OŠ Petra Preradovića
Voditelj: Mladen Janković

Filip Jurman: Svaki je jezik zabavan
OŠ Petra Preradovića
Voditelj: Mladen Janković

Gabrijela Šmintić: Djeca u pandemiji
OŠ Marije Jurić Zagorke
Voditeljica: Ivana Hrenar

Josipa Ivanda: Kako si?
OŠ Marije Jurić Zagorke
Voditeljica: Nataša Jakob

Jan Lipovšek: Kassel po mjeri mladih
OŠ Marije Jurić Zagorke
Voditeljica: Melita Horvatek Forjan

Emilly Radevski: Sve oči govore istim jezikom
OŠ Marije Jurić Zagorke
Voditeljica: Nataša Jakob

Ivan Đuran: Cijena istine
OŠ Vugrovec – Kašina
Voditeljica: Dijana Požgaj

Iva Sever: Hrvanje me pripremilo za život
OŠ Brestje
Voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo

Darijan Gašljević: Izostajanje s nastave
OŠ Luka Sesvete
Voditeljica: Marina Rezo

Mihaela Pavlović: Oskarovac iz naše škole
OŠ Vugrovec – Kašina
Voditeljica: Dijana Požgaj

Sofia Galir: Rijeke Istre
OŠ Sesvete
Voditelj: Petar Bešlić

Dorotea Sudar: Zaslužuje li Kašina trg?
OŠ Vugrovec – Kašina
Voditeljica: Dijana Požgaj

Neva Deverić: (Ne) Poznate Hrvatice koje su mijenjale svijet
OŠ Petra Zrinskog
Voditeljica: Julija Vejić

Lucia Jelić: Čitanje (ni)je u modi
OŠ Petra Zrinskog
Voditeljica: Julija Vejić

Toma Ravlić: Lea i Darija
OŠ Petra Zrinskog
Voditeljica: Julija Vejić

Mia Rogić: Seyshelles, tropska fantazija u Indijskom oceanu
OŠ Petra Zrinskog
Voditeljica: Julija Vejić

Jakov Švarc: Nije lako biti dijete – jedva sam čekala odrasti
OŠ Ivana Gundulića
Voditeljica: Natalia Rogoznica Nađ

Natali Peleponjko: Galopom do trona
OŠ Stenjevec
Voditeljica: Mia Filajdić

Mara Soldan: Priča o bezuvjetnoj ljubavi, prijateljstvu i ljubaznosti koja nas mijenja na bolje
OŠ Stenjevec
Voditeljica: Mia Filajdić

Franka Mataić: Priznajem, začarao me Harry P.
OŠ Stenjevec
Voditeljica: Mia Filajdić

Iva Svećnjak: Serija koja vraća u prošlost i priprema za budućnost
OŠ Stenjevec
Voditeljica: Mia Filajdić

Lucija Blažek: Utjecaj medija na problem pretilosti: „Rezultati su svakako zabrinjavajući“
OŠ Stenjevec
Voditeljica: Mia Filajdić

Ricarda Stanković: Vječni ponavljač
OŠ Tituša Brezovačkog
Voditeljica: Sanja Mataga

Ena Šojat: Komunikacija koja mijenja svijet
OŠ Špansko Oranice
Voditeljica: Dijana Kosagov

Maša Dobrić: Kužiš, moraš delat, seko
OŠ Jure Kaštelana
Voditeljica: Sanja Miloloža

Antonio Šimić: Ljepotica od 15 tisuća tona betona
OŠ Jure Kaštelana
Voditeljica: Sanja Miloloža

Ena Šumljak: Srce na terenu
OŠ Jure Kaštelana
Voditeljica: Sanja Miloloža


ŠKOLSKI LISTOVI

https://os-kasina-zmaj.com.hr/
Digitalni školski list Zmajček, OŠ Vugrovec – Kašina
Urednica: Gabi Pavlović
Voditeljica: Dijana Požgaj

Gustav, OŠ Antuna Gustava Matoša
Urednica: Lana Škarica
Voditeljica: Marita Batinović

http://jabuka-zagreb.com/
Digitalni školski list Jabuka, OŠ Jabukovac
Urednica: Eva Todorovac
Voditelj: Slaven Šekuljica

http://os-astepinca-zg.skole.hr/_kolski_list
Digitalni školski list Lojzek, OŠ Alojzija Stepinca
Urednik: Daniel Pušec
Voditeljica: Andrijana Milak

Školski list Meštri, OŠ Ivana Meštrovića
Urednica: Rina Miše
Voditeljica: Natalija Stajić

Mašta i svašta, OŠ Grigora Viteza
Urednica: Lucija Graovac
Voditeljica: Tea Celić

http://carobna-frula.com/
Digitalni školski list Čarobna frula, OŠ Jure Kaštelana
Urednica: Maša Dobrić
Voditeljica: Sanja Miloloža

Slap, OŠ Dobriše Cesarića
Urednica: Katarina Žulec
Voditeljica: Kristina Kvakan Radaš

http://os-vnovaka-zg.skole.hr/_ubor_kolski_list
Digitalni školski list Žubor, OŠ Vjenceslava Novaka
Urednica: Dharma Maria Hodžić
Voditeljica: Marija Gelo


RADIJSKO STVARALAŠTVO

RADIJSKE EMISIJE

Šetnje kvartom
Autori: Iva Jelinović i Matej Karlovčan
OŠ Antuna Gustava Matoša
Voditeljica: Monika Haraminčić

Volonterski Oskar – zapalimo vatru dobrih djela
Autori: Lana Đurković i Lucija Hrgetić
OŠ Vugrovec-Kašina
Voditeljica: Dijana Požgaj

Pouzdan
Autori: Sara Habek i Petar Tudek
OŠ Vugrovec-Kašina
Voditeljica: Marina Sertić

Cajger na cajgeru
Autori: Niko Krčelić i Eva Krolo
OŠ Tituša Brezovačkog
Voditeljica: Sanja Mataga

Pjegavica Iva
Autori: Lući Plejići Josip Tihava
OŠ Ivana Gundulića
Voditelj: Ivan Igić

Minute za naše talente
Autor: Nikola Dimić
OŠ Ivana Gundulića
Voditeljica: Marcela Boban

Oni su među nama
Autori: Domina Luetić i Karla Ferenčaković
OŠ Većeslava Holjevca
Voditeljica: Davorka Ljevar

Zatvori usta i reci – Ogovaranje
Autori: Anja Filko i Petar Capan
OŠ Bartola Kašića
Voditeljica: Marina Zlatarić

Tajna talenta
Autori: Tjaša Šalov i Ines Prpić
OŠ Rudeš
Voditeljica: Mirjana Jukić

U prošlosti izumitelja
Autori: Frida Sremić i Leda Klisurić
OŠ Alojzija Stepinca
Voditelj: Luka Gracin

5 do ponoći
Autori: Leda Kefeček i Noemi Čolakić
OŠ Marije Jurić Zagorke
Voditeljica: Ana Brčić Bauer