Odabrani nastupi i predloženi radovi za Državnu smotru LiDraNo 2018.

POJEDINAČNI SCENSKI NASTUPI 

Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državne izbornice, odabralo je šest pojedinačnih nastupa učenika osnovnih škola koji će predstavljati Grad Zagreb na Državnoj smotri LiDraNo 2018.:

1. OŠ Ivana Cankara, Adam Šestić, učenik 2. razreda, Vjekoslava Huljić: Mamino zlato, voditeljica Irena Sremić
2. OŠ Ivana Cankara, Leona Perok, učenica 4. razreda, Tekst iz dječjeg časopisa Radost: Lepa moja domaja, voditeljica Branka Rudman
3. OŠ Alojzija Stepinca, Mara Majić, učenica 5. razreda, Zoran Pongrašić: Mala sirena na drugi način, voditeljica Lidija Jadrešić
4. OŠ Rudeš, Damjan Cerić, učenik 4. razreda, Sanja Pilić: Tinin kut, voditeljica Željana Makovica
5. OŠ Granešina, David Napast, učenik 7. razreda, Daniel Defoe: Robinson Crusoe, voditeljica Anita Poslon
6. OŠ Antuna Mihanovića, Tin Pišonić, učenik 8. razreda, Ivana Marinić: Želim vratiti ljubav, voditeljica Nives Glavak

RADIJSKO STVARALAŠTVO 

Županijsko povjerenstvo za prosudbu radijskog stvaralaštva, predložilo je tri radijske emisije učenika osnovnih škola Grada Zagreba za Državnu smotru LiDraNo 2018.:

1. OŠ braće Radića, Noa Ravlić i Krešimir Horvat, Stanac u stripu, voditeljica Ivana Bilić
2. OŠ Pavleka Miškine, Oliver Kreitmeyer i Iris Gržinčić, Bez predrasuda, molim!, voditeljica Ita Tissauer Pavičić
3. OŠ Marije Jurić Zagorke, Ana Samoščanec i Petra Samoščanec, Različiti i jednaki, voditeljica Ana Brčić Bauer

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI

Županijsko povjerenstvo za prosudbu samostalnih novinarskih radova predložilo je trinaest samostalnih novinarskih radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba za Državnu smotru LiDraNo 2018.:

    1. Ema Medvarić: Zagreb je dobio prvi hrvatski mačji kafić…, OŠ Julija Klovića, voditeljica: Sanja Gagula
    2. Ema Pernek: Kad se male ruke slože, sve se može, OŠ Kajzerica, voditeljica: Andrea Bosanac
    3. Lea Noršić: Humenne – grad živuće povijesti, OŠ Odra, voditeljica: Ivana Kujundžić
    4. Luka Maras: Svaki novi koš motivira me da budem još uspješniji i bolji, OŠ Stenjevec, voditelj: Zoran Šutić
    5. Nika Hajduković: U planinama nisam sreo nesretnog čovjeka, OŠ Augusta Harambašića, voditeljica: Ksenija Ivanović
    6. Petra Popović: Zimska škola kineskoga jezika, OŠ Jure Kaštelana, voditeljica: Sanja Miloloža
    7. Adrian Vukelja: Mali otok Krapanj krije veliko bogatstvo i jednu spužvaricu, OŠ Petra Zrinskog, voditeljica: Julija Vejić
    8. Nikolina Antić: Bojim se da ljudi nisu dovoljno zreli da bi preživjeli sami sebe, OŠ Vugrovec – Kašina, voditeljica: Renata Budak Lovrić
    9. Emma Šćuric: Hrvatski straničnici otputovali u Texas, OŠ Brestje, voditeljica: Ivana Rešetar
    10. Eva Veselić: Loše ocjene opasne po život, OŠ Brestje, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo
    11. Nina Krog: Najljepše i najvrjednije je oku nevidljivo, OŠ Čučerje, voditeljica: Adriana Pavlović
    12. Gabrijela Bednjički: Tomislav plemenitog srca, OŠ Marije Jurić Zagorke, voditeljica: Melita Horvatek Forjan
    13. Paulina Herendić: Priča o još jednom Mihaelu, OŠ Marije Jurić Zagorke, voditeljica: Nataša Jakob

    ŠKOLSKI LISTOVI

    Županijsko povjerenstvo za prosudbu školskih listova predložilo je trinaest školskih listova osnovnih škola Grada Zagreba za Državnu smotru LiDraNo 2018.:

    1. MEŠTRI, OŠ Ivana Meštrovića, urednica: Tara Duralija, voditeljica: Natalija Stajić
    2. MLADI SUSEDGRAD, OŠ bana Josipa Jelačića, urednik: Mislav Markušić, voditeljica: Višnja Jaklin
    3. Digitalni školski list STEN, OŠ Stenjevec, urednica: Lara Frangen, voditelj: Zoran Šutić
    4. GUSTAV, OŠ Antuna Gustava Matoša, urednik: Edi Bajramović, voditeljica: Marita Batinović
    5. Digitalni školski list ČAROBNA FRULA, OŠ Jure Kaštelana, urednica: Eleonora Šafar, voditeljica: Sanja Miloloža
    6. MAŠTA I SVAŠTA, OŠ Grigora Viteza, urednik: Tvrtko Šapina, voditeljica: Elida Trusić
    7. Digitalni školski list ZMAJČEK, OŠ Vugrovec – Kašina, urednica: Nikolina Antić, voditeljica: Dijana Požgaj
    8. KLIK, OŠ Brestje, urednica: Paulina Gaši, voditeljica: Dubravka Ljubičić
    9. MIHIĆ, OŠ Antuna Mihanovića, urednik: Karlo Ambreković, voditeljica: Vanja Jurilj
    10. SLAP, OŠ Dobriše Cesarića, urednica: Dora Dražetić, voditeljica: Sanja Fuchs
    11. ZORA, OŠ Petra Preradovića, urednica: Tea Hruškar, voditeljica: Nikolina Baletić
    12. Digitalni školski list ZAG, OŠ Marije Jurić Zagorke, urednica: Mia Škarupka, voditeljica: Ivana Hrenar
    13. LOVORKO, OŠ Lovre pl. Matačića, urednica: Sumejja Redžić, voditeljica: Vanja Lovinčić

    LITERARNO STVARALAŠTVO

    Županijsko povjerenstvo za prosudbu literarnih radova predložilo je devetnaest literarnih radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba za Državnu smotru LiDraNo 2018.:

      1. Stjepan Vrbanek: Kad odrastem, OŠ Horvati, voditelj: Ivan Kardum
      2. Ana Hluchy: I zrez ane ri ječ i, OŠ Horvati, voditelj: Ivan Kardum
      3. Ana Herkov: Ključ, OŠ Odra, voditeljica: Ivana Kujundžić
      4. Marta Valentić: Ponekad želim biti sama, OŠ Trnsko, voditeljica: Vesna Dresto
      5. Lucija Sokolić: Zgubil sem Zagorje, OŠ Frana Galovića, voditeljica: Ana Vukušić Mahin
      6. Klara Cvetković: Slemenske steze, OŠ Gornje Vrapče, voditeljica: Anita Silić Puklin
      7. Anja Poljanšek: Savjest – moja prijateljica proza, OŠ Ante Kovačića, voditeljica: Ivanka Brađašević
      8. Ema Papež: Bio jedan maslačak žut, OŠ Remete, voditeljica: Željkica Mamić
      9. Vito Stipanović: Kesten, OŠ Gračani, voditeljica: Gordana Lovrenčić-Rojc
      10. Lana Fontana: Vlakovi i klišeji, OŠ Ivana Filipovića, voditeljica: Ljiljana Puljar Matić
      11. Mia Jednačak: Večeri s daljinskim upravljačem, OŠ Cvjetno naselje, voditeljica: Tanja Konforta
      12. Tonka Pavić: Ljubav iz konzerve, OŠ Cvjetno naselje, voditeljica: Tanja Konforta
      13. Nika Hojan: Posljednji ples, OŠ Izidora Kršnjavoga, voditeljica: Teodora Ćuk
      14. Dora Zenko: Deda i internet, OŠ Ivana Granđe, voditeljica: Ankica Dmjehal
      15. Ana Baran: Ova pjesma, OŠ Brestje, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo
      16. Josipa Dučkić: Dete m’l’cko, OŠ Marije Jurić Zagorke, voditeljica: Melita Horvatek Forjan
      17. Adriana Padjen: Smrt Djeda Božićnjaka, OŠ Lovre pl. Matačića, voditeljica: Ljiljana Mirt-Kruc
      18. Toni Međić: Čemu ja služim, OŠ Petra Preradovića, voditeljica: Marija Pavelić
      19. Chiara Peša: Zbogom, plavi dnevniče, OŠ Vjenceslava Novaka, voditeljica: Milvia Vuk

      SKUPNI SCENSKI NASTUPI

      Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državne izbornice, odabralo je tri skupna scenska nastupa učenika osnovnih škola Grada Zagreba za Državnu smotru LiDraNo 2018.:

          1. OŠ ANTUNA GUSTAVA MATOŠA, izvode: učenici 2.r., Grigor Vitez: Ogledalce, voditeljica: Lidija Cegledi Gadže
          1. OŠ VINKA ŽGANCA, izvode: učenici 5., 7. i 8.r., Narodna pripovijetka: Nasrudin hodža i njegova krava, voditeljica: Snježana Čubrilo
          1. OŠ LOVRE pl. MATAČIĆA, izvode: učenici 7. i 8.r, Učenici i voditeljica: U srijedu u jedan i deset, voditeljica: Ljiljana Mirt Kruc