Odabrani nastupi i predloženi radovi za Državnu smotru LiDraNo 2022.

POJEDINAČNI SCENSKI NASTUPI 

Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državnog izbornika, odabralo je devet pojedinačnih nastupa učenika osnovnih škola koji će predstavljati Grad Zagreb na Državnoj smotri LiDraNo 2022.:

    • Bono Pribolšan, učenik 4. razreda, OŠ Mladost, Mladen Kušec: Ste znali, voditeljica: Sandra Bulaja
    • Iva Tomić, učenica 1. razreda, OŠ Sesvete, Sunčana Škrinjarić: Gospođica neću, voditeljica: Nataša Peunić
    • Leona Novak, učenica 3. razreda, OŠ Vukomerec, Klara Jarunkova: O školi u koju se nije moglo stići na vrijeme, voditeljica: Ivanka Knežević
    • Neva Sever Melcher, učenica 3. razreda, OŠ Antuna Gustava Matoša, Shel Silverstein: Bolest, voditeljica: Irena Sremić
    • Karlo Gašparović, učenik 6. razreda, OŠ Žitnjak, Tomislav Zagoda: Nije mi stalo do djevojčica, voditeljica: Margareta Milačić
    • Luka Filipović, učenik 6. razreda, OŠ Rapska, Ivan Kušan: Lažeš, Melita, voditeljica: Ana Janković
    • Darin Pavišić, učenik 5. razreda, OŠ Gustava Krkleca, Amos Oz: Iznenada u dubini šume, voditeljica: Martina Karlović
    • Mia Matijević, učenica 8. razreda, OŠ Pavleka Miškine, Jure Kaštelan: Bijela nevjesta, genius loci, voditeljica: Natalija Stipetić Ćus
    • Klara Bilandžija, učenica 7. razreda, OŠ Brestje, Miroslav Krleža: V megli, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo

RADIJSKO STVARALAŠTVO

Županijsko povjerenstvo za prosudbu radijskog stvaralaštva, predložilo je tri radijske emisije učenika osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2022.

      • Cajger na cajgeru, Autori: Niko Krčelić i Eva Krolo, OŠ Tituša Brezovačkog, Voditeljica: Sanja Mataga
      • Tajna talenta, autori: Tjaša Šalov i Ines Prpić, OŠ Rudeš, voditeljica: Mirjana Jukić
      • 5 do ponoći, autori: Leda Kefeček i Jan Lipovšek, OŠ Marije Jurić Zagorke, voditeljica: Ana Brčić Bauer

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI

Županijsko povjerenstvo za prosudbu novinarskog stvaralaštva, predložilo je trinaest samostalnih novinarskih radova učenika osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2022.:

    • Bruno Rosandić: Potpisima protiv rezanja peraja morskim psima, OŠ Lovre pl. Matačića, voditeljica: Ljiljana Mirt Kruc
    • Larisa Dill: Intervju s Yazdunom Fayyazom, OŠ Petra Preradovića, voditelj: Mladen Janković
    • Gabrijela Šmintić: Djeca u pandemiji, OŠ Marije Jurić Zagorke, voditeljica: Ivana Hrenar
    • Ivan Đuran: Cijena istine, OŠ Vugrovec – Kašina, voditeljica: Dijana Požgaj
    • Maša Dobrić: Kužiš, moraš delat, seko, OŠ Jure Kaštelana, voditeljica: Sanja Miloloža
    • Antonio Šimić: Ljepotica od 15 tisuća tona betona, OŠ Jure Kaštelana, voditeljica: Sanja Miloloža
    • Ricarda Stanković: Vječni ponavljač, OŠ Tituša Brezovačkog, voditeljica: Sanja Mataga
    • Veronika Jurković: Intervju s Jelenom Pajić, OŠ Hrvatski Leskovac, voditeljica: Marina Uvalić Sertić
    • Andrija Govorčinović: Budući financijeri posjetili Zagrebačku banku, OŠ Kajzerica, voditeljica: Andrea Bosanac
    • Glorija Pinturić: Brundibar u Jasenovcu, OŠ Odra, voditeljica: Ivana Kujundžić
    • Ana Sekušak: Kad nema zvona, nema zvona, OŠ Bartola Kašića, voditeljica: Marina Zlatarić
    • Dea Mračkovski: Mladi u mreži društvenih mreža, OŠ Rudeš, voditeljica: Mirjana Jukić
    • Anja Filko: Zub na socijalnoj distanci, OŠ Bartola Kašića, voditeljica: Marina Zlatarić

ŠKOLSKI LISTOVI

Županijsko povjerenstvo za prosudbu školskih listova, predložilo je devet školskih listova osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2022.:

        • Gustav, OŠ Antuna Gustava Matoša, urednica: Lana Škarica, voditeljica: Marita Batinović
        • Digitalni školski list Zmajček, https://os-kasina-zmaj.com.hr/, OŠ Vugrovec – Kašina, urednica: Gabi Pavlović, voditeljica: Dijana Požgaj
        • Digitalni školski list Čarobna frulahttp://carobna-frula.com/, OŠ Jure Kaštelana, urednica: Maša Dobrić, voditeljica: Sanja Miloloža
        • Mašta i svašta, OŠ Grigora Viteza, urednica: Lucija Graovac, voditeljica: Tea Celić
        • Meštri, OŠ Ivana Meštrovića, urednica: Rina Miše, voditeljica: Natalija Stajić
        • Internet školski list Jabuka, www.jabuka-zagreb.com, OŠ Jabukovac, urednica: Eva Todorovac, voditelj: Slaven Šekuljica
        • Školski list Lojzek, OŠ Alojzija Stepinca, urednik: Daniel Pušec, voditeljica: Andrijana Milak
        • Slap, OŠ Dobriše Cesarića, urednica: Katarina Žulec, voditeljica: Kristina Kvakan-Radaš
        • Žubor, OŠ Vjenceslava Novaka, urednica: Dharma Maria Hodžić, voditeljica: Marija Gelo

LITERARNO STVARALAŠTVO

Županijsko povjerenstvo za prosudbu literarnog stvaralaštva, predložilo je devetnaest literarnih radova učenika osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2022.:

    • OŠ Granešina, Zagorka, Matea Lozić, voditeljica: Anita Poslon
    • OŠ Antuna Mihanovića, Kako je vilenjak postao đak, Mihovil Crnjak, voditeljica: Olivera Čolić
    • OŠ Čučerje, Moj najvekši pajdaš, Matej Sruk, voditeljica: Ivona Marić
    • OŠ Žuti brijeg, Miš, Karlo Skočak, voditeljica: Marina Krpan
    • OŠ Cvjetno naselje, Kako sam preživio COVID-19, Ivor Kutnjak, voditelj: Saša Germadnik
    • OŠ Tina Ujevića, Sreću čini malo stvari, Luka Hanić, voditeljica: Marija Papa
    • OŠ Stenjevec, Srećoslav u Tugogradu, Stjepan Tonžetić, voditeljica: Katarina Sarkotić
    • OŠ Petra Zrinskog, U epskoj avanturi, Bernard Marušić, voditeljica: Dijana Grbaš Jakšić
    • OŠ Petra Zrinskog, Stranac kojeg poznajem, Petra Mešić, voditeljica: Julija Vejić
    • OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga, Slatkiši i ja, Veronika Mandurić, voditeljica: Lidija Sykora-Nagy
    • OŠ Ivana Gundulića, Sova, Jakov Švarc, voditeljica: Natalia Rogoznica Nađ
    • OŠ Većeslava Holjevca, Bijeg, Tonka Babić, voditelj: Mate Milas
    • OŠ Frana Galovića, Uvijek postoji nada, Irma Roksandić, voditeljica: Sanja Minarik
    • OŠ Zapruđe, Zadnji dan, Dora Perković, voditeljica: Anabela Crnković
    • OŠ Kajzerica, Tulum brojeva, Šimun Kovačević, voditeljica: Andrea Bosanac
    • OŠ Horvati, Sreća dolazi u raznim oblicima, Matej Kukavica, voditeljica: Linda Šimunović-Nakić
    • OŠ Bartola Kašića, Moje dvije obitelji, Isabel Villalobos, voditeljica: Štefanija Turković
    • OŠ Bartola Kašića, Gdje rastu riječi, Oton Vrcelj, voditeljica: Marina Zlatarić
    • OŠ Julija Klovića, Zima, Luce Ogresta Dimitrijević, voditeljica: Kristina Pravica