Odabrani nastupi i predloženi radovi za Državnu smotru LiDraNo 2019.

POJEDINAČNI SCENSKI NASTUPI 

Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državne izbornice, odabralo je šest pojedinačnih nastupa učenika osnovnih škola koji će predstavljati Grad Zagreb na Državnoj smotri LiDraNo 2019.:

1. OŠ Antuna Gustava Matoša, Filip Jarak, učenik 5. razreda, Z. Balog: Ljubiti, ljubiti i samo ljubiti, voditeljica: Marija Đerek
2. OŠ Vladimira Nazora, Tea Galović, učenica 6. razreda, L. Paljetak: Stonoga u trgovini, voditeljica: Milena Lelas
3. OŠ Trnsko, Josip Keča, učenik 8. razreda, R. Zvrko: Tvoja staza, voditeljica: Božica Ditrih
4. OŠ Lovre pl. Matačića, Nika Arapović, učenica 8. razreda, B. Sopić: Čestitari moji mili, voditeljica: Ljiljana Mirt-Kruc
5. OŠ Žitnjak, Laura Gagula, učenica 8. razreda, I. Andrić: Ex Ponto, voditeljica: Margareta Milačić
6. OŠ Brestje, Ante Zadro, učenik 7. razreda, T. Bilopavlović: Paunaš, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo

RADIJSKO STVARALAŠTVO 

Županijsko povjerenstvo za prosudbu radijskog stvaralaštva, predložilo je tri radijske emisije učenika osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2019.:

1. OŠ Antuna Gustava Matoša, Cukarin, autor: Gabrijela Perišić, Anja Kosec, voditeljica: Vjera Mrvelj
2. OŠ Marije Jurić Zagorke, Moja obitelj, autorice: Ana Samoščanec, Petra Samoščanec, voditeljica: Ana Brčić Bauer
3. OŠ Pavleka Miškine, I eto me sad tuautori: Tomislav Žlibar, Ivan Badrov, voditeljica: Natalija Stipetić Čus

SAMOSTALNI NOVINARSKI RADOVI

Županijsko povjerenstvo za prosudbu novinarskog stvaralaštva, predložilo je trinaest samostalnih novinarskih radova učenika osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2019.:

1. OŠ Vugrovec – Kašina, Martin Bogdanović: Kraj pustinjama i suši u UAE?, voditeljica: Dijana Požgaj
2. OŠ Vugrovec – Kašina, Nikolina Antić: Cyber svemir ubija!, voditeljica: Renata Budak Lovrić
3. OŠ Brestje, Marija Franka Podgorski: Dječak kojemu je najteže pitanje: “Tko je tvoj najbolji prijatelj?”, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo
4. OŠ Brestje, Paulina Gaši: Naše lidranovske zvijezde, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo
5. OŠ Ive Andrića, Lucija Krilčić Blažević: Suze na školskom hodniku, voditeljica: Katarina Brković
6. OŠ Granešina, Laura Barišić: Maratonska obitelj, voditeljica: Mirjana Lozić
7. OŠ Granešina, Lucija Tudić: Vrckasti Edi, voditeljica: Mirjana Lozić
8. OŠ Marije Jurić Zagorke, Gabrijela Bednjički: Na istoj valnoj duljini, voditeljica: Melita Horvatek Forjan            
9. OŠ Marije Jurić Zagorke, Paola Bakmaz: Ovo je zemlja za nas, voditeljica: Ana Brčić Bauer
10. OŠ Cvjetno naselje, Chiara Brezović: Osvrt na Dnevnik Anne Frank, voditelj: Marin Kolić
11. OŠ “Dr. Ivan Merz”, Toni Šimunović: Razgovor s hrvatskom glumicom Jelenom Miholjević, voditeljica: Marina Šarić
12. OŠ Ivana Meštrovića, Iva Gojanović: Brdo proljeća, voditeljica: Gordana Ljubas
13. OŠ Rudeš, Dea Mračkovski: Živim život, voditeljica: Mirjana Jukić

ŠKOLSKI LISTOVI

Županijsko povjerenstvo za prosudbu školskih listova, predložilo je jedanaest školskih listova osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2019.:

1. Zora, OŠ Petra Preradovića, urednica: Tea Hruškar, voditeljica: Nikoliona Baletić
2. Feniks, OŠ Granešina, urednica: Laura Barišić, voditeljica: Natalija Krznarić
3. Slap, OŠ Dobriše Cesarića, urednica: Rozana Beriša, voditeljica: Kristina Kvakan
4. Mihić, OŠ Antuna Mihanovića, urednik: Karlo Ambreković, voditeljica: Vanja Jurilj
5. Meštri, OŠ Ivana Meštrovića, urednica: Tara Duralija, voditeljica: Natalija Stajić
6. Mladi Susedgrad, OŠ bana Josipa Jelačića, urednica: Dora Filipčić, voditeljica: Višnja Jaklin
7. Gustav, OŠ Antuna Gustava Matoša, urednik: Edi Bajramović, voditeljica: Marita Batinović
8. Klik, OŠ Brestje, urednica: Marija Franka Podgorski, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo    
9. Mašta i svašta, OŠ Grigora Viteza, urednik: Tvrtko Šapina, voditeljica: Elida Trusić
10. Zmajček, OŠ Vugrovec – Kašina, urednica: Nikolina Antić, voditeljica: Dijana Požgaj
11. Čarobna frula, OŠ Jure Kaštelana, urednica: Marija Račić, voditeljica: Sanja Miloloža

LITERARNO STVARALAŠTVO

Županijsko povjerenstvo za prosudbu literarnog stvaralaštva, predložilo je devetnaest literarnih radova učenika osnovnih škola za Državnu smotru LiDraNo 2019.:

1. OŠ Vugrovec – Kašina, Nikolina Antić: Pričaj mi da zaspim, voditeljica: Renata Budak Lovrić
2. OŠ Brestje, Marta Gojević: Morsko i kopneno, voditeljica: Ankica Blažinović-Kljajo
3. OŠ Ivana Granđe, Dora Zenko: Pri zurnice, voditeljica: Ankica Dmejhal
4. OŠ Ive Andrića, Ema Buković: I stoji na uglu, voditeljica: Katarina Brković
5. OŠ Gustava Krkleca, Lucija Vučetić: Boje, voditelj: Krešimir Čosić
6. OŠ Frana Galovića, Anja Vlahović: 101% vuna, voditeljica: Sanja Minarik
7. OŠ Petra Preradovića, Toni Međić: Gospođica Jesen, voditeljica: Renata Lucijanić
8. OŠ Marije Jurić Zagorke, Marin Jančiković: Krivi djed, voditeljica: Nataša Jakob                 
9. OŠ Žuti brijeg, Maja Šebrek: Bez naslova – haiku, voditeljica: Kata Mišković
10. OŠ Augusta Harambašića, Daniel Popović: Igrač br. 1, voditeljica: Ksenija Ivanović
11. OŠ Vladimira Nazora, Anamarija Gotal Jelačić: Luka i Lara, voditeljica: Irena Čuljat Martinović
12. OŠ Remete, Mia Žučko: Kako vam mogu pomoći?, voditelj: Ivan Prusina
13. OŠ Dragutina Tadijanovića, Sara Vukadinović: Samo riječi, voditeljica: Sanja Beloglavec
14. OŠ Dragutina Domjanića, Jaka Šišak Labaš: Sličica iz djetinjstva, voditeljica: Kristina Kraljević
15. OŠ Stenjevec, Hana Redžepagić: Zima, voditeljica: Maja Cindrić
16. OŠ Stenjevec, Nika Mataić: Svađa, voditeljica: Andrea Vidušić Mračkovski
17. OŠ Horvati, Lovro Alfirević: Glazba djetinjstva, voditelj: Ivan Kardum
18. OŠ Horvati, Eva Amelie Craig: Kad zatvorim oči, voditelj: Ivan Kardum
19. OŠ Bartola Kašića, Katarina Cerinski: Ne volim grah, voditeljica: Štefanija Turković

SKUPNI SCENSKI NASTUPI

Županijsko povjerenstvo za prosudbu dramsko-scenskog stvaralaštva, uz prisustvo državne izbornice, odabralo je tri skupna scenska nastupa učenika osnovnih škola koji će predstavljati Grad Zagreb na Državnoj smotri LiDraNo 2019.:

1. OŠ Pavleka Miškine, učenici 5. i 7. razreda, I. T. Pavičić: Kako stoje stvari, voditeljica: Ita Tissauer Pavičić
2. OŠ dr. Vinka Žganca, učenici 6. i 8. razreda, učenici i voditeljica: Kraljevne, kraljevići, kraljevi i slično, voditeljica: Snježana Čubrilo
3. OŠ Otok, učenici 6. i 8. razreda, učenički rad: Kako preživjeti pubertet, voditeljica: Mia Matasić